Ako riaditeľ startupu spím ako bábätko: Vstávam každé 2 hodiny a plačem

Newsletter o tom o tom, ako budujeme miliónovú firmu Addmention.
Vhodné pre startuperov, marketérov a všetkých, ktorých baví podnikanie.

Vraví sa, že nič na svete nie je isté okrem smrti a daní. Samotný Einstein vraj povedal, že najťažšia vec na svete je pochopiť daň z príjmu.😊

A napriek tomu, že je nad slnko jasné, že sa im nevyhneme, s nimi tak veľa ľudí tak urputne bojuje.

Lenže mnohí si neuvedomujú, že za úplne všetko, čo robíme v živote, platíme daň, akurát možno nie v priamo vo forme peňazí. Keď cestujete, tak sa nevyhnete čakaniu na letisku či hraniciach. Keď pracujete z domu, tak trpia vzťahy s kolegami. Keď ste slávna osobnosť, tak sa ani len na zadku nemôžete poškrabať, pretože na každom rohu na vás striehnu fanúšikovia či novinári. Ešte aj to, že vás niekedy okradnú môžete brať ako daň za to, že skrátka vy máte veci, ktoré by chceli aj iní ľudia.

S úspešným podnikaním to máte navlas rovnaké. Na prvý pohľad vidieť veľké obraty, luxusné byty/dovolenky/autá, žiaru reflektorov. Ale nie všetko je zlato, čo sa blyští.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, akú daň museli títo ľudia zaplatiť? Často je to zničené zdravie, vzťahy, stres z tej obrovskej zodpovednosti, disciplína a odriekanie si, nedostatok spánku, cvičenia, zdravej stravy… Mám pokračovať?

Presne toto isté som sa snažil vysvetliť uplynulý týždeň mojej manželke, ktorej sa prestáva páčiť, koľko času poslednú dobu spolu trávime (=menej, ako by sme chceli veru).

Že je to daň, ktorú musím zaplatiť. Že si nemôžem povedať „vybudujem miliónovú firmu“ a sadnem pred televízor, pozriem si film a zjem čipsy. 😊

Môj režim je nasledovný: ráno vstanem, večer idem spať a medzitým rozmýšľam, čo by sme mohli v Addmention spraviť rýchlejšie a efektívnejšie. Lebo každý nový biznis, s ktorým to myslíte vážne, je ako malé dieťa, ktoré potrebuje vašu 100 % pozornosť. A keď vstane v noci s plačom, tak sa neotočíte na druhý bok, ale pomôžete, lebo je to skrátka treba.

Výhody podnikania sú zjavné, ale rátajte s tým, že to nesie svoju daň. A tá nie je zrovna najnižšia. Preto stále opakujem, aké je dôležité robiť to, čo vás baví (a nie pre peniaze), aby ste to neľutovali, keby to náhodou nevyšlo. Zajtra k tomu na YouTube bude dokonca samostatné video, také je to dôležité (už ste sa prihlásili na odber kanála?).

V tom lepšom prípade, ak biznis nápad vyjde, garantujem vám, že príde deň, keď to vaše malinké bábätko vyrastie natoľko, že vám za touto dobou bude ešte smutno.

Takže nebojujte s daňami, ktoré treba platiť. Užívajte si ich – je to dôkaz, že vaše dobrodružstvo stále trvá, vaša nádej stále žije. 😊

Pekný deň.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

TVOJA PRAVIDELNÁ PORCIA MARKETINGOVÝCH INŠPIRÁCIÍ

Newsletter o tom o tom, ako budujeme miliónovú firmu Addmention.
Vhodné pre startuperov, marketérov a všetkých, ktorých baví podnikanie.