Čo by ste robili, keby na peniazoch vôbec nezáležalo?

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Hovorí vám niečo meno Jimmy Donaldson alebo tiež MrBeast?

Ak by ste sa náhodou práve vrátili z opusteného ostrova, tak vedzte, že je to ten hádam najvychytenejší, najznámejší YouTuber súčasnosti.

Preslávil sa až šialenými (a mega drahými) videami. Na 50 hodín sa nechal zaživa pochovať. Chlapcovi z roznášky, ktorý mu doručil pizzu, dal ako sprepitné dom. Išiel do veľkého supermarketu a kúpil tam úplne všetko, každú jednu položku, ktorú mali (keby vás zaujímalo, koľko má hodnotu všetko vo vašom obľúbenom obchode, jeho účet bol 70 000 dolárov). Robil šoféra v Uberi a ľuďom to auto nechal (samozrejme, vozil ich aj v Lamborghini). Daroval súkromný ostrov alebo otvoril reštauráciu, kde všetko jedlo dávali zadarmo (vytvorila sa 30 kilometrová kolóna áut)…

Mohol by som tu takto pokračovať ešte naozaj dlho, najlepšie je, keď si priamo pozriete jeho YouTube kanál.

Viete ale, čo je na celom príbehu MrBeasta najzaujímavejšie?

Že to nebol žiaden zazobaný zbohatlík, ktorého rodičia boli nejakí arabskí šejkovia, a tak si on mohol dovoliť peniaze vyslovene páliť.

Práveže úplný opak. Vychovávala ho sama mama, ktorá musela veľa pracovať, aby mali jej dvaja chlapci kde bývať a čo jesť.

Malý Jimmy bol introvert a nemal rád ľudí. Jeho jedinou záľubou bol YouTube, bol na ňom stále zavesený, od rána do večera.

Ako 13-ročný si teda založil vlastný kanál a začal streamovať herné videá. Tvoril mesiace, pridával veľa, a po niekoľkých mesiacoch, v júli 2012, sa mu podarilo nazbierať prvých 25 subscriberov.

Tipnite si, koľko ich mal po ďalšom pol roku pravidelného pridávania?

23. Viac mu ubúdalo ako pribúdalo. Len si predstavte, pol roka tvoríte a máte menej, ako keď ste začínali. 😊

Ale malého Jimmyho to vôbec neodradilo. YouTube videá boli jeho najväčšia pasia, nič na svete ho tak veľmi nebavilo (a ani nezaujímalo). A tak skúšal rozličné koncepty, čo by mohlo fungovať.

Keďže peniaze nemal, robil lacné veci. Napočítal do 100 000 (24 hodín to trvalo), prečítal celý Oxfordský slovník či najdlhšie anglické slovo (takmer 2 hodiny ho čítal).

Keď už aj zarobil prvé peniaze z YouTube reklamy, kúpil si mikrofón. Keď mal prvú platenú spoluprácu so značkou, tak tých 10 000 dolárov dal bezdomovcovi, ktorý žobral o peniaze na križovatke.

Skrátka každý jeden cent, ktorý zarobil, reinvestoval do tvorby nových videí, ktoré mohli mať senzačnejšie titulky -> viac videní -> viac peňazí z reklamy -> väčší rozpočet na ešte väčšie a senzačnejšie videá.

A tak sa z tej svojej detskej izby dostal až k tomu, že postavil čokoládovú továreň Willyho Wonku (vrátane čokoládovej rieky a vodopádu), ktorú, samozrejme, tiež celú venoval. 😊

To ma veľkým oblúkom privádza k najdôležitejšej kariérnej rade, ktorú som kedy dostal. Robte to, čo vás baví, čo by ste robili aj zadarmo. Čoskoro sa stanete špičkou v odbore, ktorej zaplatia, koľko si len zapýta.

Do detailu to rozoberám v najnovšom videu – čo by ste robili, keby na peniazoch nezáležalo. Už ste ho videli?

Pekný deň.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️