Životná rada, ktorú mi dal sám Will Smith

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Prezradím vám tajomstvo, radu, ktorou sa už dlhé roky riadim, a ktorú mi dal sám Will Smith!

Vedeli ste, že tento človek nie je len úspešný spevák, herec, hrdina, ktorý svet zachránil hneď niekoľkokrát pred apokalypsou z vesmíru, ale aj skvelý motivačný rečník?

Až pri počúvaní jeho rozhovorov som si naplno uvedomil, že nemám žiaden extra talent.

Nevyhral som v pytagoriáde, Hviezdoslavovom Kubíne, ani jedinú športovú súťaž. Neviem programovať, nemám nadpriemerné IQ, jednoducho nič, obyčajný priemer. 😊

V čom som ale fakt dobrý je vytrvalosť.

Že keď si už niečo zaumienim, tak sa nevzdám. Až je to dávno za hranicou zdravého rozumu, aj s rizikom poškodenia zdravia.

Pred tým, ako som odbehol prvý maratón, tak som zabehol naraz najviac tak 6 – 7 kilometrov.

A keď som bol raz na dovolenke a bolo škaredé počasie, tak som si išiel zabehnúť. Najprv na koniec ulice, potom dediny, potom do druhej dediny, popri pláži pozrieť si krajinku.

Až z toho bolo 25 km, ani som nevedel ako. A keď už som bol tam, tak som si povedal, že ten zvyšok nejako dobehnem. Chcel som prestať, pichalo ma pod rebrom, zahmlievalo sa mi pred očami, ale vždy som mal dosť síl ešte jeden krok urobiť.
Ako by povedal Will, keď sa postavíme obaja na bežecký pás, tak z neho buď ty zídeš prvý/prvá, alebo ja na ňom zomriem. 😊

No a to je vlastne celé tajomstvo, ako už toľko rokov vkuse zvládam písať príspevky, newslettre, točiť videá. Každý jeden kalendárny deň, či je piatok, či sviatok, či som na dovolenke.

Vytrvalosť je ten magický supertajný recept, ako dokážete hocičo, aj okolo sveta prejsť. Urobiť vždy ten jeden krok.

Na druhej strane, vo svete sociálnych sietí sme sústavne ohurovaní číslami a úspechmi. Nadobudli sme dojem, že je normálne chcieť a mať všetko hneď.

Nuž spýtam sa vás – koľko myslíte, že trvá na YouTube, kým nazbierate prvých 1000 odberateľov?

Podľa nástrojov ako VidIQ či Tubebuddy, ktoré agregujú dáta od tisícov tvorcov, je to 15,5 mesiacov, resp. 164 videí. Teda, ak budete uploadovať 3 videá týždenne, tak za rok to máte!

Pripomínam, že to sú medzinárodné dáta. Na miniatúrnom Slovensku a Čechách to bude istotne viac.

Ja sám som po dlhých mesiacoch príprav vydal v decembri 2021 svoje prvé YouTube video.

Myslel som si, že to pôjde rýchlo.

Veď toľko ľudí sleduje moje príspevky, je prihlásených do newslettrov. Distribuujeme cez Strossle, publikujeme v prestížnych médiách, podporíme to aj platenými kampaňami. Veľa tutoriálov sme si naštudovali, zaplatili niekoľko kurzov, radíme sa so špičkovými konzultantmi.

A napriek všetkej snahe sa nám podarilo dosiahnuť prvú tisícku len pred pár dňami. Po 36 videách a 7 mesiacoch.

Čiže keď ani vaše príspevky nemajú tisíce srdiečok, videá nemajú pozretí viac ako Mr. Beast, keď ste sa za pol roka nestali riaditeľmi v medzinárodných firmách a váš startup nevyzbieral milióny od investorov, nemajte pocit, že ste zlyhali. Neprestávajte, lebo veď „vám sa to nikdy nepodarí“.

Vytrvalosť. Nič na tomto svete sa nevyrovná vytrvalosti.

To je tá hlavná rada. Zvyšok príbehu nášho YouTube kanála, čo všetko sme sa za prvý polrok naučili, v čom sme „vyfailovali“, si pozrite v najnovšom videu.

Ani vám nebudem demotivovať hovoriť, koľko trvá ďalších 10 000 odberateľov. Radšej sa prihláste na odber, pekne prosím. 😊

Pekný deň vám želám.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️