Ako drieť a pritom sa nezodrať?

Newsletter o tom o tom, ako budujeme miliónovú firmu Addmention.
Vhodné pre startuperov, marketérov a všetkých, ktorých baví podnikanie.

Hovorí vám niečo meno Eugene O´Kelly?

Kedysi to bol riaditeľ KPMG, jednej z najväčších audítorských firiem na celom svete, majú viac ako 230 000 zamestnancov.

Eugene dlho a tvrdo makal, aby sa dostal tam, kam sa dostal. Stretnutia mal naplánované na 1,5 roka dopredu a pýšil sa tvrdil, že počas celej kariéry stihol len dva obedy so svojou manželkou.

Vtipná je historka, ako nevedel získať veľkého klienta, ani sa len dostať na stretnutie. Tak si zarezervoval miesto vedľa neho v lietadle, keď sa veľký klient vracal z pracovnej cesty z USA do Austrálie.

Eugene ho počas letu presvedčil a získal. V Austrálii sa hneď na letisku otočil, naskočil na spiatočný let a keď už bol doma, šiel hneď pracovať. Totálny workoholik.

Až na to, že počas tohto najlepšieho obdobia, keď Eugenovi ležal celý svet pri nohách, mu lekári zistili nádor na mozgu. Mal nulovú šancu na vyliečenie a do štyroch mesiacov zomrel. Nepomohlo by mu ani nekonečno peňazí, ani armáda najlepších lekárov na svete.

Je mi osobne smutno, keď vidím, koľko ľudí žije ako ten Eugen. Vzorom je Elon Musk, ktorý vraj maká 100+ hodín týždenne. FB skupina „Stále pracujem“ má 2800 členov. Všetci stále len lietajú a nestíhajú. Všade samé ASAP, deadline, urgent.

Úplne v kontraste tomu celému sú profesionálni športovci. Tí makajú, podávajú svoj najlepší výkon, maximálne 10 % času. A viete, čo robia zvyšných 90 % času?

Trénujú, regenerujú, zdravo sa stravujú, chodia na masáže, relaxujú. Cristiano Ronaldo, jeden z najoceňovanejších futbalistov všetkých čias, vraj spí päťkrát denne. A potom, keď im skončí sezóna, majú niekoľko mesiacov voľno.

Ich celý úspech je postavený na kvalitnom oddychu, aby mohli podať ten najlepší výkon 10 % času. 

V našich bežných životoch to však býva úplne naopak. „Hrotíme“ 8 – 12 hodín denne, 11 mesiacov v roku, len aby sme na 2 týždne vypadli niekam na dovolenku nabrať sily, akoby to bola nejaká baterka od mobilu. A ešte aj niekde na tej pláži je veľká šanca, že nám zvoní telefón alebo kontrolujeme e-maily. 😊

Tri veci, ktoré teda odporúčam, resp. ktorými sa riadim ja, nech mi z toho neprepne, a nech všetko, čo robím, zvládnem robiť dlhodobo.

Prvý trik je nájsť si prácu, ktorú nebudete brať ako prácu. Lebo ako vravím aj v najnovšom videu, kde je práca zábavou, tam je život radosťou.

Druhý trik je v priebežnom relaxovaní. Častejší oddych rozložený v čase je vždy lepší ako jeden mega veľký oddych raz denne/týždenne/ročne. Preto si vždy počas dňa idem zacvičiť, prejsť sa von, pospím si, študujem zaujímavé prednášky alebo idem s deťmi na ihrisko.

Jednak si pri tom super oddýchnem, naberiem energiu a chuť do ďalšej práce. Ale zároveň je to všetko aj skvelé miesto, kde mi väčšinou napadnú tie najlepšie nápady. ¾ tých najdôležitejších myšlienok v Addmention či Strossle vznikli, keď som NEsedel za počítačom, NEbol na meetingoch. 😊

Treťou top radou je mať výborný time management. Už ste sa prihlásili do pripravovaného kurzu?

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

TVOJA PRAVIDELNÁ PORCIA MARKETINGOVÝCH INŠPIRÁCIÍ

Newsletter o tom o tom, ako budujeme miliónovú firmu Addmention.
Vhodné pre startuperov, marketérov a všetkých, ktorých baví podnikanie.