Tajomstvo rýchleho zlepšenia: 30 dňová výzva

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Ľudia veľmi preceňujú, čo stihnú za deň, a veľmi podceňujú, čo stihnú za rok.

Všetci sledujeme rozličné médiá, influencerov, úspešné osobnosti a ani si pritom neuvedomujeme, že nám tým hádžu určitú kotvu, čo sa kvality týka.

Keď sa potom sami chcete pustiť do realizácie svojej NEXT BIG THING, tak sa vám do toho chce v tom lepšom prípade menej, v tom horšom vôbec. Vy totiž jasne vidíte ten rozdiel v kvalite – kde sú tie vaše idoly, kde vy, akú dlhú cestu musíte prejsť, aby ste sa im vôbec vyrovnali. Slovami najznámejšieho rapera na Slovensku: „Ty ma nedobehneš ani keby si šiel oproti.“

Skromný chalan.☺️

No, ale viete čo?

Je to všetko, celé takéto uvažovanie, veľká chyba a nezmysel.

Ani by ste neverili, aký rýchly je pokrok počas úvodných pár (20) hodín.

A dám vám aj príklad – samého seba.

Keď som začal tvoriť videá na môj YouTube kanál (november 2021), toto horné video bolo moje úplne prvé, čo som kedy natáčal. To už bolo po mnohých vystúpeniach pred publikom, točeniach rozličných trailerov, prezentáciách klientom a viac ako štyroch rokov denno-denného písania príspevkov.

Monotónne, pomalé, neatraktívne.

Najbližší kamaráti sa mi za to smiali, ako to vyzerám, ako to rozprávam, či to myslím vážne alebo som sa dal na dráhu stand-up komika.

To isté video sme natočili o pár týždňov neskôr, ako možno 10. – 15. v poradí, veď pozrite to spodné.

A výsledok je o poznanie lepší. Je to zábavnejšie, dynamickejšie, lepšia práca s hlasom. Ale tí kamoši sa z toho stále smiali.

Samozrejme, mňa to nezastavilo. Pokračoval som svojím šuchtavým, ale vytrvalým tempíčkom aj ďalej. Najbližší týždeň, mesiac, rok som nahral ďalších 10, 50, 100 videí.

Nakúpil lepšiu techniku, našiel si hlasového kouča, napočúval prednášky a videá na túto tému, zlepšil prácu s čítačkou, zdokonalil scenáre… A stále nahrával ďalšie videá. Už ich mám na konte viac ako 350.

Keď vás to zaujíma, pozrite si ľubovoľnú sociálnu sieť, všade pridávam, a posúďte kvalitu. Ďaleko od ideálu, ale tiež ďaleko od miesta, z ktorého som vyrážal.

Ale dosť bolo o mne, poďme k vám.

Mám pre vás totiž 30-dňovú výzvu: Vykašlite sa na obavy z kvality svojho obsahu, vykašlite sa na kritiku, čo kto povie. Začnite, ešte dnes.

Dôležité je, že si dáte záväzok, že budete:

  • robiť kontinuálne, každý deň (aj cez víkendy či sviatky),
  • hodinku denne (ale stačí aj 15 minút),
  • počas najbližších 30 dní (vytlačte si tabuľku, zaveste na nástenku a fyzicky škrtajte dni).

Potom, v 30. deň vytvorte obsah na tú istú tému, čo prvý deň a porovnajte si kvalitu.

Poďakujete mi neskôr.

Toto sústavné porovnávanie, sebaspochybňovanie a strach z kritiky sú tými najväčšími nepriateľmi všetkých začínajúcich tvorcov. Práve preto budem v Tvorcovskej komunite venovať toľko pozornosti ich odstraňovaniu. Ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa do nej, dám vám vedieť, keď to bude hotové.

Kým ten moment nastane, pozrite si môj supertajný trik, čo robím počas všetkých porád, ako si umývam zuby a ako sa aj vy môžete zlepšovať za nulový čas.

Držím palce s výzvou.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️