Skutočné tajomstvo úspešných talentovaných ľudí

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

„Nebol som neúspešný. Len som našiel 10 000 spôsobov, ktoré nefungovali,“ povedal kedysi megaslávny, megaúspešný Thomas Edison.

Pamätajte, že aj keď ste najtalentovanejší na svete, neznamená to, že sa presadíte.

Aj ten najgeniálnejší nápad, na nový Tiktok, Instagram či Airbnb, má hodnotu maximálne 20 dolárov a ani o jeden viac.

Na ničom z toho nezáleží, keď tomu nedáte kopu času, tvrdej práce, exekúcie. 

Toľko, času, že by ste ho mohli aj lopatou prehadzovať, toľko práce, až sa z toho jednému hlava zatočí, taká exekúcia, až Vás iní budú mať za bláznov.

Keď neznáma speváčka Toni Watson prerazila svojou prvou pesničkou Dance Monkey (len na YouTube má viac ako 3 miliardy videní), mala vraj obrovské šťastie, že si ju médiá všimli. Už menej populárne je, že odohrala stovky predstavení ako pouličná umelkyňa.

The Beatles pred svojím prvým veľkým americkým turné, pred vydaním svojho prvého veľkého hitu, pred tým, ako fanúšičky odpadávali len pri pohľade na nich, odohrali 1200+ vystúpení. Na diskotékach, v zafajčených baroch, ešte aj v striptízových baroch hrali.

Michael Phelps, s 28 medailami najúspešnejší olympionik všetkých čias, bol vraj pre plávanie zrodený vďaka špeciálnej stavbe tela. Už menej ľudí vie, že týždenne odplával 80 – 100 kilometrov, že makal toľko, že keby sa dalo, v bazéne by aj spával. A keď sa dozvedel, že jeho súperi majú týždenne jeden deň voľno na regeneráciu, tak sa tešil, lebo to znamenalo, že on má o 52 tréningov ročne viac.

Kobe Bryant, jeden z top basketbalistov všetkých čias, býval na kurte už o piatej ráno, aby stihol odhádzať 500 košov, kým na ôsmu odviezol deti do školy.

No a môj najväčší motivátor, najznámejší imigrant všetkých čias, Arnold Schwarzenegger, má síce 75 rokov, ale aj tak stále cvičí 1,5 hodiny denne.

Ľudia sa radi pozerajú na úspešné firmy, športovcov, umelcov… A majú pocit (alebo závidia), že to bolo šťastím, náhodou, talentom či peniazmi.

Je to pravda, sčasti.

Ale bez exekúcie by to nešlo.

Práve preto každý rok oslavujem 1. máj – Sviatok práce – prácou. Dávam tomu to jedno opakovanie naviac, ktoré krátkodobo síce neznamená nič, ale dlhodobo sa to pomalinky spočítava. Aj tento pondelok sme pracovali na knihe rozprávok pre všetkých marketérov a obchodníkov, kde nájdete inšpiratívne neznáme príbehy úspešných značiek. Prihláste sa do zoznamu a ja Vám k tomu pošlem viac informácií.

A práve preto je tiež dôležité mať prácu, ktorú ľúbite, pri ktorej strácate pojem o čase, ktorá vlastne ani nie je prácou.

Lebo aj keby to nevyšlo, skrachovali ste, boli by z vás nedocenení umelci, učitelia, podnikatelia, tak to aj tak nebudete ľutovať, lebo ste sa bavili.

Koľko vyhorených, prácou vystresovaných ľudí toto dokáže povedať?

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️