Tvorte skvelý obsah a môžete sa stať aj prezidentom/kou

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Na tejto planéte neexistuje človek, ktorý by za posledný rok získal viac významných štátnych ocenení ako ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Okrem iných ho vyznamenali v USA, Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Poľsku, ale i Čechách či na Slovensku. Americký týždenník TIME či britský Financial Times ho označili za osobnosť roka.

Vedeli ste však, že pred tým, ako sa stal pre mnohých symbolom vzdoru a odvahy, pred tým, ako sa stal prezidentom krajiny, to bol influencer, celebrita, tvorca obsahu?

Bol totiž komik. Pred voľbami v 2019 patril v krajine medzi najlepších a najznámejších zabávačov, hral vo všetkých možných zábavných programoch v televízii. Aj na klavíri vedel zahrať a ani k tomu ruky nepotreboval.

Bol aj tanečník. V 2006 súťažil v ukrajinskej obdobe programu Let´s dance. A vyhral.

Bol aj producent, herec či dabér. Sám hral vo viac ako 10 filmoch a seriáloch, ale nadaboval aj ukrajinskú verziu medveďa Paddingtona.

Bol aj fiktívnym prezidentom. V seriáli Sluha národa, ktorého scenár mimochodom sám napísal, hral učiteľa dejepisu, ktorý sa náhodou stal prezidentom po tom, čo sa vo virálnom videu rozčuľoval nad korupciou vo vláde, ako politici nič nerobia a len kradnú. Už vtedy si v seriáli robil srandu z Putina, už vtedy sa tešil z toho, že Ukrajinu prijali do Európskej únie.

Založil si teda aj naozajstnú stranu „Sluha národa“, presne podľa názvu seriálu, kandidoval a napriek tomu, že nemal skúsenosti z politiky, vyhral s neuveriteľnými 73 % hlasov.

Len si predstavte tie palcové titulky v médiách: Komediant, ktorý šokoval Porošenka (dovtedajšieho prezidenta).

Na inaugurácii vo svojej reči vyzval úradníkov v štátnych inštitúciách, aby si nevešali jeho fotku na stenu. Vraj prezident nie je žiadna ikona ani idol. Ľudia si tam mali zavesiť obrázky svojich detí a mali sa na ne pozrieť vždy, keď robili nejaké dôležité rozhodnutie. Inými slovami hovoril jasné NIE korupcii v krajine, ktorá bola podľa Indexu vnímania korupcie, vydávaného Transparency international, na druhom mieste v Európe, hneď za Ruskom.

Využijem túto príležitosť a dovolím si vysloviť predikciu. Do pár rokov, maximálne 10 – 15, bude šéfovať niektorej z top ekonomík sveta tvorca obsahu.

Vďaka obsahu sa dostanete do povedomia, že vás ľudia budú poznať celé roky, nielen z billboardov a diskusných relácií pár mesiacov pred voľbami.

Budú vedieť, kto ste, aký máte charakter a hodnoty. Autenticita, to je to slovo, ktoré sa na to dnes používa.

Budú vám veriť, odporúčať, hodia vám ten hlas.

Ak chcete preraziť v živote, aby vás ľudia poznali, aby zákazníci od vás kupovali, aby vám odpovedali na e-maily a radi sa stretávali, aby ste sa s vedením v práci nemuseli doťahovať o tom že zvýšenie platu o 100 – 200 – 300 eur vôbec nie je veľa, moje odporúčanie je jednoduché – tvorte a šírte kvalitný obsah.

Keď budete, tak dosahovanie všetkých vašich cieľov bude jednoduchšie a pokojne sa aj stanete prezidentom/prezidentkou.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️