Prestaňte sa snažiť zvirálnieť!

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Je to totiž to úplne najväčšie nebezpečenstvo, ktoré hrozí začínajúcim tvorcom, ktorého by ste sa mali vyvarovať za každú cenu.
A to ani keby existovalo zázračné tlačidlo a vy mali tú možnosť mať milióny videní, srdiečok, zdieľaní, fanúšikov (nebudete možno veriť, ale v Tiktoku také naozaj majú 😊).
Meno Nicholas Perry vám istotne nič nehovorí.
Tento chlapec na vysokej škole vyštudoval umelecké predstavenie, privyrábal si ako huslista.
v 2013 sa presťahoval do New Yorku, aby si splnil svoj sen hrať v orchestri na Brodway. To bol ešte vegán a udržoval si zdravý životný štýl.
Ale keď už v tom NY bol, tak zistil, že je tam hromada iných talentovaných umelcov, že sa bude musieť veľmi veľmi snažiť.
počas pobytu tam (v 2014) si teda založil vlastný Youtube kanál a pod prezývkou Nikocado Avocado tvoril o tom, čo vedel. Ako hrať na husliach a ako zdravo žiť.
ale potom, dva roky neskôr, nahral tzv. Mukbang video – teda že sa pred kamerou natáčal ako jedol veľké kopy jedla.
Vtedy to bol veľký trend v Južnej Kórei a Nikocado vycítil svoju príležitosť byť prvým, kto ho prinesie do USA.
Keď ho zavesil na youtube, tak zrazu malo v priebehu pár týždňov 50 tisíc videní. Ľudia mu písali, že sa im tento koncept veľmi páči a podporovali ho, nech natáča ďalšie diely, nech je ešte viac.
A on poslúchol.
Čím viac a nezdravšie jedol, tým viac sa stával mentálne nevyrovnanejším, mával panické záchvaty… a to všetko používal na to, aby mal lákavejšie klikateľnejšie titulky a obrázky, aby mu viac ľudí na tie videá klikalo.
a oni klikali.
Tak to začal ešte viac využívať, úmyselne zincenovával konflikty… skrátka hral tie umelecké predstavenia, ktorým sa na škole naučil a na Broadway chcel realizovať.
Dnes ten kedysi chudý milý vegán je invalid.
Na youtube má milióny odberateľov a miliardy videní, ale za cenu toho že už ani nevie sám chodiť, potrebuje k tomu elektrický vozík.
V rozhovoroch rozpráva, že na dýchanie potrebuje kyslíkovú masku a že kašle tak veľa až sa mu z toho polámali rebrá.
A to len preto, lebo chcel byť veľkým virálnym youtuberom.
Preto radím, keď začínate, nesnažte sa zvirálnieť, mať milióny videní a reakcií.
nepozrajte tie zaručené návody ako to čo najrýchlejšie dosiahnuť, lebo budete natáčať vtipné tančeky, roztomilé mačky. jeden kvôli videniam youtuber úmyselne havaroval lietadlom do hory…
Radšej sa prihláste do Tvorcovskej komunity uKunu. Tam vás to naučíme, ako to robiť správne, dlhodobo… a bez prežierania sa 😊

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️