Čím silnejšie fúka, tým silnejší vyrastie kmeň stromu

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Musím sa vám priznať, že ako malý chlapec som to v škole nemal ľahké. Bol som drobné chudé „tintítko“, a síce neviem prečo, bol som terčom častej šikany.

Chalani mi pľuli na stoličku tesne pred tým, ako som si na ňu sadol. Kradli desiate. Položili skriňu na zem (do polohy ležmo), zatvorili ma do nej a sadli si na dvere tak, že som ich nedokázal otvoriť (odvtedy trpím klaustrofóbiou).

Niektoré spolužiačky, v takom tom davovom efekte, na to išli psychologicky. Nevolali ma ani menom, ani priezviskom, bol som pre nich Kura, Kun*a, Ku**a či Hakuna Matata… Veď viete, deti dokážu byť naozaj kreatívne a zlé.

Nuž, a čím viac mi robili zle, tým viac som sa bránil (= nikto sa nebil v triede viac ako ja), tým častejšie som nosil domov poznámky a im to robilo o to väčšiu radosť. Veľkú krivdu som cítil.

Až mnoho rokov neskôr mi však došlo, aká perfektná škola do života to bola. Ako veľmi ma dokázali všetky tie zlé veci vyformovať v to, kým som.

Získal som chuť vyhrávať, podnikať, robiť veci podľa seba, nevzdávať sa.

Začal som tvrdo cvičiť, prednášať pred publikom a sústavne hľadať veci, ako vystúpiť z komfortnej zóny (do miest, kde sa dejú všetky tie kúzelné veci).

Naučil som sa pomáhať tým, čo to potrebujú, aj keď by všetci ostatní odvrátili zrak, aj keby to znamenalo ísť proti presile.

Získal som chuť veľa sa učiť, aby som sa raz mohol sám stať učiteľom, a byť vzorom pre moje deti i okolie.

Skrátka, kedykoľvek sa mi stalo v živote niečo zlé, nepríjemné, tak som neskôr prišiel na to, že ma to posilnilo a urobilo lepším človekom.

V čase, keď píšem tieto riadky, cítim veľkú nespravodlivosť a krivdu ako nikdy predtým. Je mi veľmi smutno, bojím sa o zdravie a bezpečnosť svojej rodiny i nás všetkých.

Ale zároveň verím, že je to len jedna z ďalších skúšok, ktoré nám život priniesol, ktoré pomôžu vyformovať náš charakter, ktoré z nás spravia lepšiu spoločnosť.

Veľmi ma teší, ako sa za pár dní zvyšok sveta dokázal zmobilizovať. Ľudia i firmy pomáhajú ako vedia. Od toho, že si v profilovkách menia vlajočky, posielajú peniaze charitám (poslali ste už aj vy?), až po vážne veci. Tlačia na vlády, ktoré sa roky báli uvaliť tie najprísnejšie sankcie voči veľkému obchodnému partnerovi a vyjadriť podporu utláčanému. Konečne sa niečo robí proti dezinformačným webom (v Čechách rovno zablokovali 8 veľkých). Značky odmietajú obchodovať s ruskými firmami, a tlačia tak na Rusov, aby oni tlačili u seba (tentokrát vôbec nemám pocit, že to robia z vypočítavosti).

Tieto dni sa cítim ako vtedy zavretý v tej skrini, keď som plakal a myslel si, že všetko končí.

Ale verím, že z toho nakoniec vyjdeme všetci silnejší a lepší.

Prosím, pomáhajte ako najlepšie viete.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️