Obsah je king, distrib├║cia je King Kong! ­čŽŹ

Toto je jeden z marketingov├Żch newsletterov, ak├ę pravidelne 2x t├Ż┼żdenne zasielam.

Ak sa v├ím p├í─Źi, prihl├íste sa na odber a budem ich posiela┼ą aj v├ím. ÔŁĄ´ŞĆ

Viete, kto je autorom legend├írneho v├Żroku ÔÇ×obsah je kr├í─żÔÇť?

Nie je to nikto in├Ż ako Bill Gates, v roku 1996.

ÔÇ×Toto CD-─Źko unesie viac inform├íci├ş ako v┼íetok ten papier podo mnou.ÔÇť – Bill Gates, 1994. Aj tak├Żmito aktivitami propagoval modern├ę technol├│gie pred 30 rokmi.

Do dne┼ín├ęho d┼ła st├íle plat├ş, ┼że obsah je kr├í─ż. Akur├ít, ako n├ís nau─Źil aj ┼íach, nie v┼żdy je pr├íve kr├í─ż tou najsilnej┼íou postavi─Źkou na hracej ploche.

Internet sa za tie roky stal neobmedzen├Żm zdrojom inform├íci├ş. Tak napr├şklad pou┼ż├şvatelia ka┼żd├Żch 60 sek├║nd nahraj├║ 500 hod├şn videa na Youtube, na Instagram prispej├║ 700 tis├şc pr├şbehmi, publikuj├║ Tweety, TikToky, po┼íl├║ s├║kromn├ę spr├ívyÔÇŽ Skr├ítka, v dne┼ínej dobe sa tvor├ş to─żko obsahu, ┼że ho nem├íme ┼íancu skonzumova┼ą.

Jednoducho NIKTO si nem├┤┼że na nedostatok ponuky s┼ąa┼żova┼ą. Nemus├şte vedie┼ą, pam├Ąta┼ą si. Sta─Ź├ş len vedie┼ą vyh─żad├íva┼ą, sp├Żta┼ą sa t├║ spr├ívnu ot├ízku.

─îo v┼íak ale, ak ste na tej opa─Źnej strane?

─îo ak ste vy t├ş tvorcovia, ktor├ş sa sna┼żia kreova┼ą a zauja┼ą?

─îo ak ste vy t├ş, ktor├ş sa sna┼żia obsadi┼ą vrchn├ę prie─Źky vo vyh─żad├íva─Źoch?

Ste jeden z mili├│na (a to dramaticky podce┼łujem), tla─Ź├şte sa vo fakt ÔÇ×napr├ískanomÔÇť autobuse. ­čśŐ

Ak tvor├şte kvalitn├Ż obsah a m├íte svetu ─Źo poveda┼ą, nespoliehajte sa na to, ┼że si obsah ÔÇ×konzumentovÔÇť n├íjde.

Poviem v├ím tajomstvo ÔÇô nen├íjde!

V┼íetci va┼íi konkurenti, ─Źo stoja spolu s vami v tom autobuse, sa sna┼żia tvori┼ą skvel├Ż obsah. V┼íetci chc├║ by┼ą t├ş, ktor├ş zvir├ílnia. A v┼íetci chc├║ by┼ą na prv├Żch prie─Źkach v Googli.

A aby bolo jasn├ę, konkurenciou nemysl├şm len tie druh├ę firmy, ─Źo sa sna┼żia preda┼ą svoje v├Żrobky va┼íim z├íkazn├şkom a v├ís vytla─Źi┼ą z trhu.

Va┼íou konkurenciou je aj ka┼żd├ę jedno m├ędium, influencer a ─Źlovek, ktor├Ż prispieva na Facebook a sna┼ż├ş sa z├şska┼ą si pre seba pozornos┼ą.

─îo s t├Żm teda m├íte robi┼ą, ako sa vysporiada┼ą?

Ve─żmi jednoducho ÔÇô ria─Ćte sa pravidlom 20:80. 20 % ─Źasu venujte tvorbe a 80 % distrib├║cii.

U┼ż toti┼ż nesta─Ź├ş obsah vytvori┼ą a ─Źaka┼ą, kedy pr├şdu ─żudia za vami.

To je ako keby ste vytvorili par├ídnu vtipn├║ a drah├║ reklamu s tancuj├║cimi ┼íkre─Źkami a nezaplatili jej odvysielanie v telev├şzii. Ako keby ste vytvorili ┼ípi─Źkov├Ż produktov├Ż katal├│g, vytla─Źen├Ż na drahom kriedovom papieri, polo┼żili na st├┤l a ─Źakali, k├Żm pr├şdu ─żudia z ulice zobra┼ą si ho.

Nem├┤┼żete sa v├┤bec spolieha┼ą na nejak├║ viralitu, ┼że si v├ís ─żudia sami bud├║ preposiela┼ą, ┼że sk├│rujete vysoko vo vyh─żad├íva─Źoch, ┼że sa zap├í─Źite algoritmom. To v┼íetko berte len ako bonus naviac.

Vy skr├ítka mus├şte distribuova┼ą!

Ide├ílne 80 % ─Źasu, rozpo─Źtu a energie, s├║stavne prem├Ż┼í─ża┼ą, ako by ste o svojom skvelom obsahu dali vedie┼ą svetu.

Neviete, kde za─Źa┼ą? Aj s t├Żm v├ím m├┤┼żem pom├┤c┼ą. M├íte dokonca hne─Ć dve mo┼żnosti ÔÇô bu─Ć vo forme ─Źl├ínku alebo webin├íra.

Preto┼że, ak je obsah kr├í─żom, distrib├║cia je jeho kr├í─żovnou. ÔŁĄ´ŞĆ

Prajem v┼íetko dobr├ę.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingov├Żch newsletterov, ak├ę pravidelne 2x t├Ż┼żdenne zasielam.

Ak sa v├ím p├í─Źil, prihl├íste sa na odber a budem ich posiela┼ą aj v├ím. ÔŁĄ´ŞĆ