Nestíhate popri práci a rodine makať a plniť si SVOJE vlastné sny?

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Hovorí Vám niečo meno Ben Chesnut, počuli ste o ňom už niekedy?

V roku 2001 si založil vlastnú agentúru, tvoril pre klientov webové stránky, dizajnoval bannery, konzultoval.

Musel behať po tendroch, viac obchodovať ako tvoriť, robiť po nociach či víkendoch… A aj tak strácal klientov, ktorí nemali problém dať prácu hocikomu, kto ponúkol trošku viac za trošku menej. Pripomína Vám to niečo? 😊

Napriek všetkej snahe mu firma začala po rokoch stagnovať, ľudia boli vyhorení, práca ho nebavila. Nastal taký ten moment, kedy sa musel zamyslieť nad budúcnosťou, či to má vôbec zmysel.

Urobil si revíziu biznisu, čo im generuje koľko peňazí. Zistil, že jeden z ich bočných interných projektov, ktoré si pôvodne vyvinuli pre vlastné potreby, im generuje viac peňazí ako všetky konzultantské projekty dokopy.

Tá bokovka sa volala Mailchimp.

No a zvyšok bol jasný: „Všetko zrušme a zamerajme sa na vývoj služby, cez ktorú môžete hromadne rozosielať e-maily svojim odberateľom.“

Trvalo im to viac ako 20 rokov, postupne si projekt piplali. Ak ste niekedy Mailchimp použili, viete, aké prepracované UX majú, aké vtipné prvky používajú. Nech sa páči, jedna ukážka za všetky – na svete naozaj neexistuje napínavejší moment, ako keď stlačíte to tlačidlo na odoslanie správy na celú databázu. 😊

Takéto drobné vylepšenia, na prvý pohľad bezvýznamné, urobia zásadný rozdiel, keď sa nakopia za dlhú dobu.

Dnes majú viac ako 10 miliónov zákazníkov, ktorí posielajú e-maily viac ako miliarde ľudí. A za 12 miliárd to celé predali.

Nie je to však iba prípad Chesnuta. Aj na Slovensku, keď si pozriete top 5 najznámejších digitálnych agentúr, KAŽDÁ jedna si popri tých tendroch a každodennej práci spustila svoj vlastný startup, vlastnú verziu Mailchimpu.

Takže ani vy nepotrebujete hneď dať výpoveď v práci, zrušiť všetkých klientov, len aby ste mohli začať makať na svojom miliardovom startupe.

Môžete tvoriť e-booky, webináre, videokurzy, písať newslettre.

Môžete budovať komunity, byť ich lídrom.

Freelancujte, konzultujte, networkujte.

Zdieľajte svoje vedomosti so svetom, budujte si povedomie experta vo svojej milovanej oblasti. Ľudia sa priam pohrnú, aby si objednali vaše služby.

Ale vlastne, počkať, prečo sa držím tak nízko pri zemi? Tvorte kvalitný obsah a pokojne sa môžete stať aj prezidentom krajiny! 😊

Začnite na svojich snoch pracovať popri práci a povinnostiach, pokojne ešte dnes. ❤️

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️