Zaručený návod, ako vytvoriť supervirálny obsah 🧙‍♂️

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Nie som veľký fanúšik obľúbeného podnikateľa, motivátora a rečníka Garyho Vaynerchuka, veľa škody spôsobuje veľa jeho vyjadrení.

Avšak 100 % s ním súhlasím v tom, že by nikto nemal hľadať formulku či návod na vytvorenie supervirálneho obsahu. Taký ten, čo sa šíri svetom sám bez toho, aby ste museli prstom pohnúť, jediné euro do reklamy investovať.

Prečo? Pretože taká formulka neexistuje.

Či sa vám to páči alebo nie, tvorbu a šírenie obsahu považujem do veľkej miery za náhodu.

Napíšte 10 článkov, natočte 10 videí, všetky rovnako kvalitné, všetkým dajte rovnaké množstvo času a lásky… A aj tak budú medzi nimi veľké rozdiely v návštevnosti i popularite.

Niektoré vystrelia, iné rýchlo „zomrú“.

Mesiac mi trvalo, kým som napísal môj úplne prvý článok v odbornom marketingovom médiu, tak veľmi som chcel, aby bol dokonalý. Potom som ho preposlal 30+ ľuďom z brandže a ďalší mesiac zapracovával pripomienky, viedol siahodlhé diskusie.

No a koľko nakoniec získalo toto priam da Vinciho dielo?

Ledva 2 000 čítaní. 😊

Preto tvrdím, že kvantita je dôležitejšia ako kvalita.

Príliš veľa marketérov je priam posadnutých kvalitou. Nechcú pustiť veci, kým nie sú tip-top. Ale vyžaduje si to čas, ktorý ovplyvní kvantitu, v ktorej nemožno určiť, čo bude hit a čo prepadák.

Nezameriavajte sa preto na virálnu tvorbu, zamerajte sa na konzistentnú tvorbu.

Makajte, tvorte veľa a hľadajte vec, ktorá vám vystrelí. Keď ju nájdete, zoberte a obrusujte tento diamant. Rozširujte, recyklujte, šírte. S tým všetkým príde kvalita aj sama.

Ale o tom si napíšeme niekedy nabudúce. Zatiaľ sa môžete inšpirovať skvelou stratégiou, vďaka ktorej dosahuje Čína svoje olympijské úspechy. Viete ju uplatniť nielen vo vašej firme, ale aj v živote.

Držím palce.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️