Keď si myslíš, že už nevládzeš, tak pridaj, lebo stále myslíš

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Viete, aký je kľúč k akémukoľvek úspechu v živote?

Vytrvalosť. 🏃

Hovorí vám niečo meno Cliff Young?

Bol to farmár, ktorý na obrovskom statku v Austrálii niekedy aj celé dni zháňal svoje ovečky. Ako 61-ročný sa rozhodol bežať 875 km ultramaratón. Na štart prišiel v montérkach, gumákoch a bez protézy, lebo vraj mu počas behu škrípala.

Ostatní (mladší) bežci, novinári aj diváci sa mu smiali. Keď vyštartovali, bol jasne posledný, priemerné tempo mal okolo 6 km/hodinu.

S čím ale vtedy nikto nerátal bola Cliffova taktika, na tú dobu priam revolučná = neísť spať. 😊

Kým ostatní si išli po 18 hodinách behu ľahnúť a zregenerovať, on šiel ďalej. Bez spánku, plných 5 dní. V daždi aj teple, s kopou pľuzgierov. Síce veľmi ubolený, ale ani raz nie dosť na to, aby nezvládol urobiť ešte jeden krok.

Nakoniec zvíťazil, trvalo mu to 5 dní a 15 hodín. Predchádzajúci rekord pokoril o celé dva dni. Ani nevedel, že za prvé miesto sú nejaké peniaze, tak tých 30-tisíc dolárov (na dnešné peniaze) rozdal súperom.

V roku 1997, ako 76-ročný, sa pokúsil prebehnúť 16 000 km naprieč Austráliou. Ale po 6500 kilometroch odstúpil, lebo jeho jediný člen posádky ochorel. 😃

Cliff Young zomrel ako 81-ročný, ale jeho legenda zásadným spôsobom ovplyvnila ultravytrvalostné behy. Športovci sa naučili rozložiť si sily tak, aby zvládli ísť síce pomalšie, ale bez prestávky.

Nuž vidíte, nielen v content marketingu, ale aj všade inde v živote platí, že pomaly ďalej zájdeš. Že cesta za úspechom nie je šprint, ale maratón.

Vytlačte si to a nalepte na nástenku či niekde vedľa monitora.

Zvlášť v umelej dobe sociálnych sietí, kedy vidíme všetok ten úspech, bohatých podnikateľov na drahých autách, influencerov s tisícmi lajkov a srdiečok. A chceme to všetko tiež hneď mať.

A keď to náhodou nemáme, tak si hovoríme, akí sme neschopní. 💔

Nezmysel.

Nevzdávajte sa, ak vaše výsledky na začiatku nie sú také, ako by ste si predstavovali. Vytrvajte, to je kľúč ku všetkým úspechom.

Už čoskoro spustíme kurz Time managementu: Stihni všetko dôležité. Ak by ste chceli vyskúšať beta verziu medzi prvými napíšte mi v odpovedi na tento e-mail.

Ďakujem a prajem pekný deň.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️