Čo všetko dokáže vydržať ľudské telo?

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Ani dnešný, hádam najneuveriteľnejší príbeh, o akom som kedy počul, by ste si nemohli prečítať, by som nemohol napísať, keby neexistovalo Engerio a jeho skvelí klienti.

Ale existujú. Našťastie.

Ďakujem! #reklama

Už ste sa niekedy zamýšľali nad tým, čo všetko dokáže zvládnuť odhodlaný človek?

Leonid Rogozov bol neznámy chirurg zo Sibíri, ktorý sa v 1960 zúčastnil sovietskej polárnej expedície na Antarktíde. Počas výpravy ho zrazu chytili vysoké horúčky, malátnosť, zvracanie a bolesť na pravej strane podbruška.

Veľmi rýchlo pochopil, že má zápal slepého čreva, že to musí fixnúť, lebo môže zomrieť.

Malo to však dva zásadné háčiky. Najbližšia nemocnica bola vzdialená tisíce kilometrov cez oceán a Rogozov bol jediný lekár v celom tíme.

Nuž, ostávalo mu jediné – operovať samého seba.

Všetko si starostlivo naplánoval, pripravil potrebné pomôcky a dal rýchlokurz dvom kolegom – asistentom. Nakoniec si už „len“ pichol lokálne anestetiká a pustil sa do „roboty“.

Viete si predstaviť, aké náročné to muselo byť?

Nevidel si dobre do rany, všade samá krv a veľká bolesť. Každých päť minút mu prišlo tak zle, že si musel oddýchnuť. A vzhľadom na podmienky si omylom rozrezal (a zašíval) aj miesta, ktoré nemal. Keď si chcete pozrieť obrázok zo zákroku, kliknite tu na tento obrázok, alebo tento ešte detailnejší. Ale urobte to až po jedle.

Koniec dobrý, všetko dobré. Po dvoch hodinách operáciu zdarne dokončil, dal si antibiotiká a prášky na spanie. Do dvoch týždňov sa zotavil a bol naspäť v robote.

No a ako to súvisí s marketingom, alebo tvorením, alebo podnikaním, že o tom píšem v tomto e-maili?

Myslím si, že je úplne jedno v ktorej oblasti pôsobíte, ak chcete NAOZAJ uspieť, tak rátajte s tým, že utrpenie a znášanie bolesti sa stane neoddeliteľnou súčasťou vašej práce. 

Je bežné, úplne vždy a všade, že sa nestíha, reklama nefunguje, dodávatelia zdražujú, odberatelia by chceli dostať čoraz viac, ale platiť čoraz menej, konkurencia vás kopíruje, preťahuje zamestnancov, podlieza cenou… No miliarda vecí.

Je bežné, že nech budete akokoľvek úspešní, aj tak si zvyknete a namiesto vďačnosti („Aha, čo všetko sa nám podarilo!“) budete stále riešiť, čo nefunguje, čo všetko majú iní… No chápete, čo myslím.

Na druhej strane je zároveň príbeh Rogozova ukážkou, čo všetko dokáže ľudské telo vydržať. Že keď budete dostatočne vytrvalí, tak dokážete prekonať akúkoľvek prekážku. 🙂

Rád by som vám preto dnes odporučil: trénujte svoju vytrvalosť, pravidelne vystupujte z komfortnej zóny. Ani by ste neverili, koľko možností máte. Dám vám na ukážku trochu môjho nekomfortu.

Nechodím zo stretnutí autom či autobusom, ale bežím. Keď to bolo už príjemné, tak som buď predlžoval vzdialenosť alebo bežal so závažím. A keď je už aj to príjemné, tak bežím v džínsoch. Alebo keď fakt leje ako z krhly. 😊

K tomu veľa cvičím, každý jeden kalendárny deň, tisíce opakovaní jediného cviku.

Celoročne otužujem – vedľa v izbe mám mrazničku plnú vody s ľadom.

Každý jeden kalendárny deň píšem tony textu, ktoré si často nikto neprečíta.

A nakoniec, keď vám niečo vyjde, keď sa vám po rokoch podarí niečo obdivuhodné, vtedy sa zase vyrojí hromada neprajníkov, ktorí budú tie úspechy zľahčovať, zosmiešňovať, spochybňovať. Slovenský Forrest Gump, človek, čo na bicykli ročne najazdí 70 TISÍC (!!!) kilometrov, kvôli tomu ani len nechcel, aby som natočil o ňom video. (Ale nakoniec som ho presvedčil. :))

Mohol by som pokračovať ďalej, ale pointu chápete.

Rátajte s tým, že aj tí najúspešnejší ľudia sa museli naučiť znášať istú formu permanentného stresu. Každá firma totiž zvnútra vyzerá ako autohavária a každý konkurent vyzerá zvonku ako Real Madrid.

Nebojte, budete v pohode. Len sa naučte pravidelne trénovať svoju vytrvalosť.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️