Chceli by ste pracovať v tej najlepšej práci, pre toho najlepšieho šéfa?

Newsletter o tom o tom, ako budujeme miliónovú firmu Addmention.
Vhodné pre startuperov, marketérov a všetkých, ktorých baví podnikanie.

Už ste sa niekedy zamýšľali, ako vyzerá dokonalá práca?

Ako sa asi pracuje pre toho najlepšieho šéfa na celom svete?

Snívate, aké by to asi bolo pracovať v Google, Facebooku, Apple, Tesle, Amazone… Alebo pokojne u niektorého z tých diamantov našej ekonomiky, ktoré pravidelne vidíte na titulkách biznis časopisov?

Potom prepáčte, že vás hneď v prvom maili celého tohto seriálu o budovaní miliónovej firmy sklamem… Ale treba to povedať. 💔

To všetko je iba marketingové „pozlátko“.

Google a Facebook sú také molochy, že nech budete akýkoľvek šikovní, budete tam malinkaté zrniečko, ktoré tam príliš veľa vody nenamúti.

Amazon či Tesla sú zase známe tým, že samotní šéfovia sú takí posadnutí prácou, že posledné, čo ich zaujíma je nejaký zdravý a šťastný život ľudí, s ktorými pracujú.

No a práve včera som telefonoval s človekom, ktorý pracuje pre jeden z najznámejších e-shopov na Slovensku, vraj zlaté vajce našej e-commerce. Až som nechcel veriť, keď mi hovoril, že síce vďaka pandémii pracujú všetci z domu, ale musia mať nainštalované aplikácie, ktoré monitorujú každý ich pohyb. Musia si zapisovať, kedy idú obedovať či na záchod, aby mali vykázaných 8 hodín. A keď sú v práci, tak aplikácia v náhodných intervaloch robí screenshot, aby mohli kontrolovať, čo kto kedy robí.

Nie veru, o takejto škaredej pravde realite sa vo Forbese nedočítate. Ani sa tým nikto nepochváli na LinkedIne či pódiách konferencií.

Keby ste boli aj tí najväčší makači na celom svete a vďaka vašim nápadom by firma zrazu zarábala 5x viac peňazí, tak hádajte čo? Nikto vám len tak nezdvihne 5-násobne výplatu.

Skôr vám na druhý kvartál zdvihnú ciele tak, aby bolo ťažšie ich dosiahnuť a prémie budú len z toho, čo bude extra. 😊

Napriek tomu všetkému však dokonalá práca, pre dokonalého šéfa, EXISTUJE!

Viete, ako sa volá?

Podnikanie.

Práca vo vašej firme, pre vás samých. 😊

Kde ste zodpovední za rozhodnutia, ktoré spravíte, a kde ste podľa toho aj odmenení (=máte podiel vo firme). So všetkým dobrým aj zlým, čo k tomu patrí.

Urobíte skvelé rozhodnutia, skvele ich zexekvujete a firma vám vypáli ako raketa do vesmíru? Budete bohatí a slávni.

Urobíte hrozné rozhodnutia, zabijete čas a prerobíte všetky peniaze? Nemôžete viniť nikoho iného.

A práve preto som sa rozhodol písať tento newsletter „Budujeme miliónovú firmu“. Mám s ním dve ambície.

Tá prvá je zdokumentovať, ako budujeme vlastnú firmu, Addmention, na zelenej lúke. Aké denno-denné problémy rieši každý podnikateľ, či sa nám z projektu Addmention podarí vybudovať svetový biznis, na ktorý budeme pyšní.

Tá druhá, podstatnejšia, je pomôcť vám, milí čitatelia, vybudovať úspešné firmy, vaše vlastné. Aby som vás motivoval zrealizovať vaše sny, pracovať pre toho najlepšieho šéfa či šéfku na svete. 😊

Každú stredu vám pošlem e-mail na vybranú tému, aj s inšpiráciou či zistením. Ak chceli nejakú tému rozobrať do detailu, napíšte mi. A ak máte partnerov, s ktorými ste v biznise spolu, dajte im, prosím, vedieť, nech sa tiež prihlásia.

Upozorňujem, že nemám žiadne univerzálne rady na každú situáciu. Bude to príbeh Addmention Ten svoj si budete musieť napísať vy sami.

Pekný deň.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

TVOJA PRAVIDELNÁ PORCIA MARKETINGOVÝCH INŠPIRÁCIÍ

Newsletter o tom o tom, ako budujeme miliónovú firmu Addmention.
Vhodné pre startuperov, marketérov a všetkých, ktorých baví podnikanie.