Ako sa nezblázniť v celom tom sviatočnom zhone? A celkovo v živote?

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Pred pár rokmi som zažil vtipnú situáciu.

Dvaja šoféri sa v nákupnom centre takmer pobili kvôli parkovaciemu miestu.
Vianoce, sviatok pokoja a lásky. 😊

Vďaka tomu, že Strossle má pobočky všade možne, mám možnosť komunikovať s ľuďmi po celej Európe. Zistil som, že človek je zvláštny, vtipný tvor. Je úplne jedno, či je chorý alebo zdravý. Či je z hladovej doliny alebo je občanom krajiny, kde priemerný plat v odbore je 4 000 eur. Či má detí veľa alebo žiadne.

Vždy máme tendenciu sústrediť sa nie na to, čo máme, ale na to, čo nemáme.

V honbe za lepším zajtrajškom sa prepaľujeme – trávime viac času v práci, nekvalitne a rýchlo sa stravujeme, vynechávame cvičenie a skracujeme spánok. Menej sa venujeme rodine, deťom, priateľom, rozvoju či veciam, ktoré nás robia naozaj šťastnými. Až raz dobehneme na koniec života a zistíme, koľko jednoduchých krásnych vecí sme nestihli.

O koľko lepší by mohol byť svet, život nás a našich blízkych, keby sme sa viac sústredili na dôležité veci? Také, ktoré nás robia šťastnými, optimistickými, zdravými, oddýchnutými, plnými energie? Keby sme polovicu času na Facebooku, Instagrame či pred televízorom vymenili za štúdium, cvičenie, pestovanie koníčkov?

Dám Vám tip, ktorý mne osobne zmenil život. Tip, ktorý si priebežne, každých pár týždňov pripomeniem, zhodnotím, prípadne aktualizujem. Robím to tak už viac ako 6 rokov!

Ten tip je: Poznaj svoje ciele a urči si priority.

Poznáte príbeh o pohári života? (Predpokladám, že je vymyslený, ale to vôbec nevadí.)

Profesor v triede pred žiakmi vytiahne veľký zaváraninový pohár a naplní ho až po okraj golfovými loptičkami. Spýta sa študentov, či je pohár plný. Keď odpovedia „Áno“, vytiahne z tašky nádobu s malými kamienkami, ktorými vyplní medzery medzi loptičkami. Spýta sa, či je teraz pohár plný. Keď odpovedia „Áno“, vytiahne piesok a vyplní aj najmenšie medzery medzi kamienkami. Študenti opäť s úsmevom odpovedia, že je pohár plný. Na to ešte vytiahne fľašu piva, ktorú do nádoby vyleje. 

Pointa príbehu je jednoduchá: Pohár je váš život. Golfové loptičky sú dôležité veci – rodina, deti, zdravie, veci, ktoré vás napĺňajú. Kamienky sú práca, dom, auto. Piesok je všetko ostatné, drobnosti, nedôležité veci.

Ak miniete svoj čas a energiu na nepodstatné záležitosti, zaplníte pohár pieskom a neostane vám priestor na golfové loptičky, teda naozaj veľké veci.

A čo predstavuje pivo? To nám len ukazuje, že akokoľvek máme naplnený život, vždy sa v ňom dá nájsť miesto na pivo s kamarátmi. Stačí len chcieť.

Spíšte si svoje hodnoty a ciele, dôležitých ľudí vo svojom živote, v čom by ste sa chceli rozvíjať. Urobte si poriadok v myšlienkach, určite si priority a naplánujte si svoj deň, týždeň, mesiac, celý život tak, aby ste ho prežili plnohodnotne, aby ste pohár nezaplnili najprv pieskom.

A mám pre vás aj darček, hneď takto k novému roku.

Ak vás zaujíma téma time managementu, pripravujem nový kurz, ako si zorganizovať svoj čas tak, aby ste mali všetko podstatné v živote hotové. Aby tam boli aj tie golfové loptičky, aj čas na to pivo s kamarátmi.

Úspešný celý rok vám prajem!

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️