5 vecí, ktoré pred smrťou najviac ľutujeme

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Austrálčanka Bronnie Ware roky pracovala ako sestrička v hospici. Starala sa o ľudí, ktorí to mali spočítané, ktorým ostávalo 12 a menej týždňov života.

V 2009 o skúsenostiach zo zamestnania napísala blogový príspevok „Ľútosti umierajúcich“. V ňom popisuje päť najčastejších vecí, ktoré nás naozaj mrzia, keď sa už na nič nemusíme hrať, keď sa nemusíme báť, čo na to povie okolie.

Mnohých to možno prekvapí, ale tí umierajúci vôbec nespomínali, že by im v živote chýbalo viac sexuálnych partnerov, zoskoky s padákom, samoriadiace autá a luxusné dovolenky… Nič z toho.

Boli to úplne iné, jednoduchšie veci:

  1. Želám si, aby som bol žil(a) tak, ako chcem ja, nie tak, ako odo mňa očakávali ostatní. – S veľkým náskokom najčastejšia vec, ktorú pacienti spomínali.
  2. Želám si, aby som nepracoval(a) tak tvrdo. – Toto jej vraj povedal každý jeden mužský pacient, o ktorého sa starala. Ľutovali, ako im kvôli práci ušla mladosť detí, že ich nevideli vyrastať, lebo boli zahltení robotou.
  3. Želám si, aby som mal(a) odvahu prejaviť moje pocity. – Mnohí vraj potláčali svoje názory a túžby len preto, aby boli zadobre s inými.
  4. Želám si, aby som ostal(a) v kontakte s mojimi priateľmi.
  5. Želám si, aby som bol(a) šťastnejší, šťastnejšia.

Podobnými dojímavými ponaučeniami je tiež plná reklama „Dobrá tečka“. Pozrite si, je krásnou ukážkou toho, že cez príbehy dokážete odkomunikovať akékoľvek citlivé posolstvo.

Blog Bronnie Ware-ovej, len o málinko dlhší ako tento newsletter, zmenil autorke kariéru i celý život. Stal sa internetovou senzáciou, za 3 roky si ho prečítalo 8 miliónov ľudí. Keď si uvedomila predajný potenciál, rozhodla sa článok stiahnuť a radšej vydať celú knihu. Tá sa preložila do 27 jazykov a stala sa bestsellerom. Toľko marketérska vsuvka o využívaní príležitostí.

A teraz naspäť k mojej hlavnej pointe.

Dnes je ten smutný deň, kedy spomíname na zosnulých a ľudí blízkych nášmu srdiečku.

Je to však tiež výborná príležitosť, aby sme sa aspoň na chvíľku zastavili a zamysleli aj nad vlastným životom. Žijeme ho tak, ako chceme my, podľa svojich hodnôt?

Alebo sa „prepaľujeme“, nech si môžeme kúpiť veci, ktoré nepotrebujeme, za peniaze, ktoré nemáme, aby sme zapôsobili na ľudí, ktorých nemáme radi?

Vieme vôbec, aké sú tie naozaj podstatné veci v našom živote?

Po viac ako roku príprav som konečne dokončil time management kurz „Stihnite všetko dôležité“. To aby ste jedného dňa ani vy neľutovali sústredenie sa na nedôležité veci.

Ešte nie je verejný, ale je pripravený na kritiku, nech ho môžem spraviť čo najlepší. Týmto by som vám dal rád tú možnosť zapojiť sa, prejsť si kapitolami a poslať mi svoj názor. Pošlem vám ho, stačí, že mi pošlete svoj záujem odpísaním na túto správu.

Pekný deň.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️