Zážitok, ktorý zlepší váš deň 1000-násobne

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Stalo sa mi niečo, za čo by som si najradšej dal facku.

Tak to urobím rovno takto verejne, taký obsah fičí.

Mali sme doma 10 rokov starý notebook, pomalý, pol hodinu sa načítaval Windows. Už dlho predlho som ho chcel vyhodiť, akurát zaberal miesto a prášilo sa naň. Ale bol som taký lenivý, že sa mi s ním nechcelo ísť ani do nejakého zberného dvora či elektro odpadu.

Preto som jeden sobotný podvečer dal inzerát na prvú darovaciu stránku, ktorú mi Google našiel a dúfal, že sa nájde aspoň jeden blázonko, čo bude mať záujem. Išiel som na stretnutie s kamarátmi a rýchlo na celú vec zabudol.

V nedeľu pred obedom som vstal z teplej postele, dal si výdatné raňajky, pustil som si môj najnovší smartfón… A neveril som vlastným očiam.

Hádajte, koľko ľudí sa mi ozvalo?

(Tipnite si číslo.)

212!

212 ľudí napísalo v priebehu pár hodín, že by si ho zobrali a opravili, lebo ho chcú pre choré dieťa s leukémiou v nemocnici, v škole na výučbu detí, pre starých rodičov, čo nemajú peniaze a radi by boli v kontakte s vnúčencami, veľa rôznych dôvodov.

Sťažujem sa, aký je to pomalý šrot, že sa na ňom nedá nič spraviť… A stovky ľudí, čo by dali aspoň za takú možnosť.

Odvtedy si vždy rozmyslím, či to, čo má pre mňa hodnotu odpadu, môže niekomu poslúžiť. Ešte aj na inzerát „venujem tašku plnú tašiek“ sa mi v priebehu pár hodín ozvalo 10 záujemcov (ľudia zoberú fakt všetko).

Je to pre mňa zase taká drsná pripomienka a studená sprcha, za čo všetko môžem byť v živote vďačný.

Neriešiť, čo nemám, nezávidieť, nesťažovať sa na veci okolo seba.

Vážiť si to, čo mám. Pitnú vodu v kohútiku, strechu nad hlavou, bezpečnú a funkčnú krajinu, príležitostí ďaleko viac, ako kedy mali moji rodičia, ako sa kedy aj v tých najtajnejších snoch snívalo mojim starým rodičom.

Nekonečno vecí, ktoré postupom času beriem za samozrejmé.

Aj preto odporúčam všetkým viesť si jednoduchý „denníček vďačnosti“ – zoznam vecí, za ktoré ste vďační.

Aj keď mám akokoľvek zlý deň, stále si tam môžem napísať samozrejmosti ako vidím, počujem, mám nohy a môžem behať… Chápete, čo myslím. Čo by aj za také veci dalo koľko ľudí.

Podľa štatistík ešte ani na obyčajný internet nemá prístup takmer 1/4 obyvateľov. A nehovorím o nejakej africkej krajine uprostred púšte, hovorím o štvrtine Slovákov! Nechápem, ako niekto dokáže prežiť bez internetu.

Tak si veďte taký zoznam aj Vy a uvidíte, o koľko sa každý jeden Váš deň skrášli! 😊

Keď si to môžete dovoliť, pomôžte. Nájdite si ľubovoľnú organizáciu, ktorá Vám príde na rozum (odkaz všetkým neziskovkám: presne pre toto je dôležité budovať si značku, byť top of mind) a pošlite im pravidelne sa opakujúci mesačný príspevok.

Pokiaľ chcete tipy odo mňa, tak hociktorá z týchto organizácií je skvelá voľba: Cesta Domov, Červený Nos, Vagus, Depaul, Dobrý anjel, Sloboda zvierat.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️