Podceňujú vás? Bojujete s predsudkami?
Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.
Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️
Viete, aký príbeh sa vám bude najlepšie čítať? Ten váš vlastný predsa!
Vy si ho napíšte, my v Engerio vám ho rozšírime miliónom Slovákov. #reklama
—
Aj vás už niekedy podceňovali len kvôli vášmu veku alebo výzoru?
Pokladali vás za neskúsených, nedôležitých, robili si srandu z vašich nápadov a názorov len preto, lebo ste boli mladí, opačného pohlavia či nejako špeciálne vyzerali – farbou pleti, výrazným tetovaním alebo náušnicou? Alebo máte ešte väčší predkus než ja? 🙂
Potom pre vás mám dokonalú radu, ako všetkých tých uštipačných kolegov, klientov, vedenie vo firme či neznámych trolov na sociálnych sieťach navždy umlčať. Chcete?
Na to, aby sme tento trik pochopili, sa musíme preniesť do New Yorku, USA, do roku 1886.
Vtedy tam totiž založili rešpektovaný Newyorský mineralogický klub, jej členmi boli vychýrení geológovia. Ich spoločným cieľom bolo skúmať vzorky, ktoré našli robotníci pri výstavbe všetkých tých mrakodrapov, metrostaníc a kanalizácií.
Dodnes vystavujú viac ako 700 najlepších a najvýznamnejších nálezov v Americkom prírodovednom múzeu.
V roku 1916 začal tento klub dostávať fascinujúce listy od akéhosi Roberta Oppenheimera, inak vášnivého zberateľa kameňov. V tých papieroch opisoval, ako sa v Central parku formovali skaly, ako geologické javy ovplyvňovali vlastnosti minerálov.
Tí vedci a odborníci boli z tých textov takí užasnutí, že Roberta pozvali porozprávať o svojich skúsenostiach a objavoch. Klub totiž pre členov organizoval pravidelné prednášky a networkingové akcie.
A keď Robert pozvanie prijal, a ukázal sa tam, skoro spadli zo stoličiek. Prišiel totiž v sprievode rodičov a na to, aby ho bolo vidieť, potreboval šamlík. Robert Oppenheimer mal len 12 rokov! 🙂
Bol to zároveň moment, vďaka ktorému sa stal najmladším členom tohto elitného spolku geológov a ktorý predznamenal, aký výnimočný talent ten mladý chlapec má, že v živote ho čakajú veľké veci.
A to doslova. V roku 1945 spolu so svojím tímom vyrobil a otestoval atómovú bombu, stal sa jej „otcom“.
Mimochodom, je zaujímavé, že o Oppenheimerovi, vedcovi, ktorého vynález takmer zničil celý svet, natočili aj hollywoodsky trhák, urobili mu masovú kampaň a spravili z neho tretí najzárobkovejší film minulého roka. (Tipnete si prvé dva? Na konci tohto e-mailu nájdete správnu odpoveď.)
Avšak o človeku, ktorý v tej najvypätejšej situácii tú zbraň nepoužil, ktorý svojím rozhodnutím zachránil môj a váš život, a vlastne celý svet, žiaden film neexistuje.
No ale naspäť k úvodu celého tohto e-mailu: Ak sa aj vám otvára nožík vo vrecku z toho, ako Vás okolie podceňuje kvôli vášmu veku, alebo pohlaviu, alebo výzoru, robte presne to, čo robil už 12-ročný Oppenheimer, čo vám už roky rokúce radím aj ja:
Tvorte hodnotný obsah, dávajte to najlepšie zo seba von a šírte do celého sveta.
Až potom uvidíte, že všetci tí kritici vás ešte aj na kolenách budú prosiť, aby ste s nimi spolupracovali, aby sa s vami mohli stretnúť, aby ste im prišli prednášať na ich konferenciu! Viem to, samému sa mi to stále deje. 🙂
Nemáte za čo.
—
Správna odpoveď: Najzárobkovejším filmom 2023 bola Barbie (1,44 miliardy dolárov), v tesnom závese nasledoval Supermario bros (1,36 miliardy), tretí bol už spomínaný Oppenheimer (0,97 miliardy).
Filip
ODPORÚČAME VÁM:
Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.
Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️