Chceli by ste pracovať v tej najlepšej práci, pre toho najlepšieho šéfa?

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Už ste sa niekedy zamýšľali, ako vyzerá dokonalá práca?

Ako sa asi pracuje pre toho najlepšieho šéfa na celom svete?

Snívate, aké by to asi bolo pracovať v Google, Facebooku, Apple, Tesle, Amazone… Alebo pokojne u niektorého z tých diamantov našej ekonomiky, ktoré pravidelne vidíte na titulkách biznis časopisov?

Potom vám musím prezradiť tajomstvo, ktorým vás istotne sklamem… Ale treba to povedať. 💔

To všetko je iba marketingové „pozlátko“.

Google a Facebook sú také molochy, že nech budete akýkoľvek šikovní, budete tam malinkaté zrniečko, ktoré tam príliš veľa vody nenamúti.

Amazon či Tesla sú zase známe tým, že samotní šéfovia sú takí posadnutí prácou, že posledné, čo ich zaujíma je nejaký zdravý a šťastný život ľudí, s ktorými pracujú.

No a akurát som si písal s človekom, ktorý pracoval pre jeden z najznámejších e-shopov na Slovensku, vraj zlaté vajce našej e-commerce. Až som nechcel veriť, keď mi hovoril, že síce vďaka pandémii tam pracujú všetci z domu, ale musia mať nainštalované aplikácie, ktoré monitorujú každý ich pohyb. Musia si zapisovať, kedy idú obedovať či na záchod, aby mali vykázaných 8 hodín. A keď sú v práci, tak aplikácia v náhodných intervaloch robí screenshot, aby mohli kontrolovať, čo kto kedy robí (=žiadne súkromné konverzácie s kamošmi cez Facebook sa tolerovať nebudú!).

Nie veru, o takejto škaredej pravde realite sa vo Forbese nedočítate. Ani sa tým nikto nepochváli na LinkedIne či pódiách konferencií.

Keby ste boli aj tí najväčší makači na celom svete a vďaka vašim nápadom by firma zrazu zarábala 5x viac peňazí, tak hádajte čo? Nikto vám len tak nezdvihne 5-násobne výplatu.

Skôr vám na druhý kvartál zdvihnú ciele tak, aby bolo ťažšie ich dosiahnuť a prémie budú len z toho, čo bude extra. 😊

Napriek tomu všetkému však dokonalá práca, pre dokonalého šéfa, EXISTUJE!

Viete, ako sa volá?

Podnikanie.

Práca vo vašej firme, pre vás samých. 😊

Kde ste zodpovední za rozhodnutia, ktoré spravíte, a kde ste podľa toho aj odmenení (=máte podiel vo firme). So všetkým dobrým aj zlým, čo k tomu patrí.

Urobíte skvelé rozhodnutia, skvele ich zexekvujete a firma vám vypáli ako raketa do vesmíru? Budete bohatí a slávni.

Urobíte hrozné rozhodnutia, zabijete čas a prerobíte všetky peniaze? Nemôžete viniť nikoho iného.

A práve preto pravidelne, raz týždenne píšem a posielam samostatný podnikateľský newsletter „Budujeme miliónovú firmu“. Mám s ním dve ambície.

Tá prvá je zdokumentovať, ako budujeme vlastnú firmu, Addmention, na zelenej lúke. Aké denno-denné problémy rieši každý podnikateľ, či sa nám z projektu Addmention podarí vybudovať svetový biznis, na ktorý budeme pyšní.

Tá druhá, podstatnejšia, je pomôcť vám, milí čitatelia, vybudovať úspešné firmy, vaše vlastné. Aby som vás motivoval zrealizovať vaše sny, pracovať pre toho najlepšieho šéfa či šéfku na svete. 😊

Tento e-mail berte, prosím, ako oficiálnu pozvánku priamo odo mňa. Budem veľmi rád, keď sa prihlásite a inšpirujete. Choďte na filipkuna.sk a zaregistrujte sa v sekcii „Budujeme miliónovú firmu“.

Prípadne, ak máte niekoho vo svojom blízkom okolí, kto tiež frfle na svoju prácu, alebo stále čaká na znamenie rozbehnúť vlastný biznis, dajte mu, prosím, vedieť, nech sa tiež prihlási.

A pokiaľ náhodou stále váhate, nemáte čas a nestíhate, vypočujte si podcast, ako za málo peňazí dostanete maximum muziky.

Pekný deň.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️