Tá najlepšia rada, ktorú som si zobral z filmovej kariéry Arnolda Schwarzeneggera

Toto je jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páči, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️

Arnolda Schwarzeneggera, svalovca, herca, politika, motivačného rečníka a najúspešnejšieho imigranta všetkých čias, nikomu nemusím predstavovať.

Už menej ľudí však vie, že to bol okrem iného aj úspešný biznismen.

Milióny dolárov zarobili dávno pred tým, ako si zahral vôbec v prvom filme. Vlastnil stavbársku firmu, do ktorej si najímal iných veľkých chalanov z fitka. 😊

A už málokto tuší, že to bol aj fantastický marketér.

Vždy totiž tvrdil, že úspech je KOMBINÁCIA super produktu a super distribúcie.

Mám k tomu aj krásnu prípadovú štúdiu:

Vo svojej autobiografii opísal svoje počudovanie pri vydaní jedného z prvých filmov. Sci-fi Total Recall odohrávajúci sa na Marse stál na tú dobu závratných 65 miliónov dolárov, ale prieskumy záujmu pred vydaním ukazovali slabunké čísla. Producenti ho aj preto žiadali, aby išiel na 3 autogramiády, stretol sa s fanúšikmi a podporil znalosť.

On akurát nerozumel, prečo chcú od neho 3 (v tej dobe to bol akýsi štandard). Chcel ísť na desiatky, a po celom svete. Strávil týždne na turné, film propagoval, rozprával o ňom, poskytoval rozhovory v televíziách, fotil sa a rozdával podpisy fanúšikom.

Z niečoho, čo sa pôvodne javilo ako prepadák, urobil hit, o ktorom pri vydaní rozprával celý svet, a ktorý v kinách utŕžil 250 miliónov.

No a teraz sa spýtajte samých seba – čo je nejaký Schwarzenegger lepší ako ja? Alebo ako vy?

Či už predávate nejaké produkty, služby, alebo si budujete svoju osobnú značku, nezabúdajte na základné pravidlo, že musíte mať super produkt A ZÁROVEŇ super distribúciu.

A vie to už aj Fín Lauri, ktorý má vtipnú angličtinu a robí šialené pokusy so svojím hydraulickým lisom.

Dlho o ňom nikto nepočul, jeho hobby bolo na okraji akéhokoľvek záujmu. Potom sa však stalo niečo nečakané, čo vás prekvapí (a možno aj šokuje), ale jemu to odštartovalo obrovskú kariéru. Veru neuveríte, čím všetkým sa dnes ľudia dokážu uživiť.

Pekný deň.

Filip

ODPORÚČAME VÁM: 

Toto bol jeden z marketingových newsletterov, aké pravidelne 2x týždenne zasielam.

Ak sa vám páčil, prihláste sa na odber a budem ich posielať aj vám. ❤️