BUDUJEME MILIÓNOVÚ

FIRMU

Newsletter o tom, ako z ničoho budujeme miliónovú firmu Addmention. Vhodné pre startuperov, marketérov a všetkých, ktorých baví podnikanie.

“Povedzte nám, ako ste vybudovali takú úspešnú firmu?” je téma mnohých motivačných podcastov, ktoré som si počas športovania napočúval (a že športujem naozaj veľa). Zvyčajne nasleduje 30-90 minút inšpiratívnych myšlienok, kde sa hosť snaží rozpliesť také to veľké zamotané klbko, rozpomenúť si, ako to vlastne bolo. 

Keďže však konkrétne kroky a riešenie problémov je ťažké si zapamätať, väčšinou je to stále na tú istú tému. Ako sú dôležití ľudia, nápad, jeho exekúcia, byť mrštný a pružne reagovať na konkurenciu, ale aj tvrdohlavo si ísť za svojim.. poznáte. 

Chýbajú však konkrétne kroky, príklady, rozhodnutia, dilemy. Detaily, ktoré samé o sebe nehrajú veľkú rolu, ale keď sa nakopia, dlhodobo, tak vytvoria celú tú skladačku, čím sú tie značky, aké produkty tvoria.

Práve teraz stojíme na začiatku projektu, reklamnej platformy Addmention, s ktorým máme veľké medzinárodné ambície. Vydáme to najlepšie zo seba, aby sa to podarilo a celú tu púť budem popri tom dokumentovať.

Znamená to, že projekt bude úspešný, že to 100% vyjde?

Absolútne vôbec.

Filip_murár

Ale ak áno, bude si mocť každý to klbko rozpliesť. 

Každý začínajúci podnikateľ uvidí, čím si každá (zvlášť mladá) firma musí prechádzať. Že problémy sa síce líšia podľa odvetvia, krajiny, či prostredia, v ktorom pôsobíte, ale vo všeobecnosti sú to stále tie isté princípy. 

Každý marketér uvidí príbeh značky, ako dlho sa buduje, po malinkých krokoch. Ako vyzerá teória “buď vytrvalý” v praxi.

No a každý, ktorého zaujíma svet marketingu a reklamy pochopí, že marketing ≠ reklama (a tlač vizitiek a organizovanie firemných večierkov). Je to komplexná veda, ktorá obsahuje mix viacerých ingrediencií (ani čokoládovú tortu nenapečiete iba z čokolády). 

Ak vás takýto príbeh na pokračovania zaujíma, prihláste sa a budem vám posielať tematické e-maile, aj ako na tom sme, aj akú inšpiráciu či poučenie si z toho môžete vziať pre seba.

Teším sa na vás! ❤️